Zavřít

Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Pavel V.
14.01.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Perfektní informace, rychlé zaslání
Avatar Hana T.
19.12.2023
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Při objednávání nám pan majitel telefonicky trpělivě zodpověděl všechny naše dotazy, také dodání proběhlo hladce dle předchozí domluvy.
Avatar Pavel V.
04.11.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Perfektní komunikace a podání informací před nákupem
Celkový názor:
Perfektní komunikace a podání informací před nákupem, po objednání zboží dorazilo ještě před slíbeným termínem, díííky
Avatar Petr N.
18.10.2023
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Potřeboval jsem ještě zodpovědět některé otázky ohledně krbu .Vše mi bylo trpělivě a ochotně po telefonu vysvětleno a i po dodání mi byly zaslány další upřesňující informace . S takovou ochotou a profesionalitou se setkáte málokdy . Děkuji.
Avatar Petr K.
02.06.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Komunikace Rychlost Výborné jednání
Avatar Kateřina K.
25.03.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
vše OK

Z naši prodejní praxe víme nejčastější důvody, které vedou naše zákazníky ke koupi elektrického krbu nebo elektrické krbové vložky.

 

Důvody ke koupi elektrického krbu:

 • splnění snu o krbu, ale nemožnost mít klasický krb na dřevo (chybí komín, není kde skladovat a připravovat dřevo apod.)
 • potřeba vytápění v přechodném období (podzim, jaro) a zároveň mít spotřebič přijemný na vzhled
 • možnost provozu i v létě - elektrický krb lze provozovat pouze s efektem plamene, ale bez zapnutého topení, tedy i při letních teplých večerech si lze dopřát plápolající krb bez žáru
 • doplnění interiéru bytu o zajímavý kus nábytku (elektrický krb s ostěním), který vnese do obývacího pokoje pocit útulnosti, tepla a dobré pohody a zároveň je praktickým prvkem
 • design - zejména moderní a nástěnné krby jsou zajímavým doplňkem moderních interiérů (někdo si pověsí drahý moderní obraz někdo designový elektrický krb)
 • snadná obsluha - žádný prach, žádná příprava dřeva a třísek, čistý a okamžitý provoz
 • bezpečnost - minimální riziko požáru a popálení, bezpečný pro děti, domácí zvířata
 • náhrada za krb na dřevo - mnoho zákazníků ruší stávající a často otevřený krb na dřevo a malým stavebním zásahem do něj montují elektrickou krbovou vložku (v původním krbu topili jen na Vánoce, nyní můžou ihned a kdykoli
 • výměna za krb na biolíh - mnoho zákazníků vyměnilo krb na biolíh za praktičtější elektrický krb (cena 95Kč / 1,5 l lihu, který shoří za 3 hodiny, je značně vysoká) Cena provozu elektrického krbu bez topení je prakticky zanedbatelná: cca 1Kč/hod. u krbů na klasické žárovky či zcela mizivá u krbu s diodami . Při provozu s topením na 2kW je cena cca 8Kč/hodina oproti 30 Kč u krbu na biolíh. Dalším aspektem je nemožnost u krbu na biolíh provoz bez topení, značené nebezpečí požáru a také popálení při neopatrnem dolévání lihu, spotřeba kyslíku a někdy i zápach (při koupi levnějšího lihu).
 • vytápění jiných prostor s potřebou atraktivního vzhledu topení- zimní zahrady, domácí vinárny, restaurace, hotely, relaxační místnosti, chaty

 

Jak tedy krb vybírat:

 

 • místo - správné umístění krbu, je velice důležité. Aby bylo na krb dobře vidět ze sedačky i třeba od jídelního stolu. Zpravidla se krb stává hlavní dominantou místnosti a proto je třeba dostatečně zvážit jeho umístění.
 • provedení krbu -  Krby nabízíme v široké škále tvarů.
  Rovné určené k postavení ke stěně, rohové (některá provedení mají roh přídavný, tedy můžete mít krb umístěný v rohu a třeba po změně nábytku jej můžete přistavit k rovné stěně), na kolečkách - snadno přemístitelné dle potřeby, nástěnné - snadno zavěsíte na zeď podobně jako obraz, vestavné - lze je zabudovat do stěn, výklenků či nábytku, stolky pod televizi - krby zabudované ve skříňce, na kterou snadno umístíte televizi, designové - originálním nápadům se meze nekladou     
 • rozměr krbu - Rozměr krbu zpravidla vychází z místa, které jste pro krb vybrali. Obecně však doporučujeme větší než menší krb. Je to jako s televizí, původně velká televize se Vám nyní zdá malá.
 • styl krbu - Výrobci se snaží pokrýt celou škálu vzhledů krbů od zámeckých, zdobených, po moderní a jednoduché styly. Ostění krbu lze vyrobit i na přání.
 • barevné provedení - leštěný ořech, klavírní lesk, ostařený povrch a další povrchy. V nabídce se výrobce snaží nabídnout širokou škálu různých barevných provedení. Bohužel ne všechny krby lze zakoupit v barvě, kterou potřebujete. Většinou budete mít nábytek asi jiného odstínu než krb.
 • krbová vložka - každý krb - krbové ostění je opatřeno krbovou vložkou. Protože však každá vložka má jiný rozměr, nelze až na výjimky vybrat ostění a do něj jinou vložku, než pro kterou je určena. Což může být někdy problém. Proto doporučujeme nejdříve vybrat vložky, které Vám vyhovují svými parametry a pak dále vybírat z ostění, která jsou pro daný typ vložky určena. Zakoupit můžete samozřejmě i jen samotnou vložku a ostění si vyrobit dle vlastní představy.
 • parametry vložek- Nabízíme osvědčené elektrické krbové vložky leaderů v oboru což jsou firmy Dimplex, Classic Flame, Aflamo. Firma Dimplex používá ve svých krbech tři patentované technologie plamene a to opti-flame, opti-myst a opti-v , které se dále liší provedením. Krby Classic Flame jsou vybaveny technologií spectra fire 3D. Aflamo nabízí vlastní systém podobný krbům Dimplex. Pro Vaši orientaci jsme pro Vás připravili přehled vložek a systému hoření, které lze zakoupit. Odkazy naleznete zde:

  Dimplex optiflame

  Dimplex opti-myst

  Dimplex opti-V

  Classic Flame 3D

   

 • topení - většina elektrických krbů je vybavena topením. Zpravidla o přepínatelném výkonu topných spirál 2x750 W nebo 2 x1000W. Vzduch je vháněn ventilátorem přes spirály do místnosti štěrbinou umístěnou nad nebo pod topeništěm. Při provozu topení je slyšet zvuk ventilátoru, proto není topení úplně vhodné do ložnice pokud chcete mít absolutní klid. Výkon topení 1500-2000W Vám vytopí místnost 15-30m2. Pokud chcete krb používat k pravidelnému topení, vybírejte krb s termostatem.
 • cena - Důkladně zvažte co od krbu očekáváte. Tak jako u všeho platí, že levnější krb je hůře vybaven a má méně věrný efekt ohně než dražší provedení.
 • dostupnost - bohužel ne všechny krby jsou ihned skladem, někdy se čeká i několik týdnu na dodávky, proto se případně informujte na možný termín dodání.


Doporučení na závěr:

Protože nabízíme desítky různých provedení a může být pro Vás těžké se v nabídce zorientovat, doporučujeme Vám požádát nás o zaslání nabídky vhodných krbů pro Vaše účely. Při dotazu specifikujte barevné a tvarové provedení, rozměr místa pro krb a cenovou hladinu.

K zaslání poptávky můžete využít formulář - odkaz na formulář zde

Nebo volejte Po-Ne 8:00-20:00 na  tel: 603 295 329